Dekorace oken

Stejně jako by Vám žádný architekt nedokázal navrhnout dům pouze za dobu první návštěvy Vašeho pozemku, nelze očekávat ani od designéra kvalitní návrh dekorací přímo na místě u Vás v obývacím pokoji. Můžete se dozvědět nějaké rady či doporučení, ale na základě mých více než 20-letých zkušeností v oblasti bytového designu se domnívám, že je nezbytné, aby designér osobně „nasál“ atmosféru Vašeho domu či bytu a na základě rozhovoru s Vámi si ujasnil, jaký styl bydlení preferujete, co od dekorací očekáváte, zda mají mít pouze dekorativní charakter nebo plnit další funkce (zatemnění, odhlučnění, zabránění průniku slunečních paprsků a tedy chránit např. vzácné obrazy).

Se svými klienty se tedy nejprve setkávám přímo v jejich interiéru, prostor si vyměřím, vyfotím, probereme požadavky a navrhnu možnosti, jakými způsoby by se dal konkrétní interiér zařídit. Na základě takto nabytých informací zpracuji návrh či několik variant řešení. Poté se s klientem opět sejdeme – tentokrát v našem showroomu, kde jsou jim předneseny jednotlivé návrhy. Současně jsou předvedeny veškeré doporučované materiály, garnyžový systém, je doporučena i galanterie potřebná k ušití dekorací.

Současně s návrhem textilií pro dekoraci oken resp. dekoračních polštářků či přehozu jsme schopni nabídnout i vybavení interiéru kompletním ložním programem (povlečením, dekami, chrániči matrací), ubrusy, ručníky, župany i předložkami. Nabídka materiálů je tak široká, že je v podstatě nemyslitelné veškeré tyto materiály – byť třeba jen ve formě katalogů – vozit za zákazníkem bez předchozí konzultace. Samozřejmě, pokud již mám představu o zadaném projektu, je možné provést určitou selekci a poté ji předvést klientovi v jeho prostředí. Vždy je ale snazší mít možnost, v případě, že se některý z prvků klientovi nezamlouvá, sáhnout po náhradě a případně nabídnout několik dalších vhodných alternativ.