Dětské pokoje

Prostor, kde žijí děti, musí splňovat několik kritérií. V první řadě je nutno vycházet z věku dítěte. Určitě budeme jinak přistupovat k projektování pokoje pro batole a jinak pro školáka či studenta.

V případě menších dětí dáváme přednost co nejvíce volnému prostoru pro jejich hry, ale nezapomínejme na dostatek úložných prvků a taky je důležité vytvoření pracovního místa pro malování, modelování, atd.

Dívčí pokojíček

Chlapecký pokoj

U školáků je velmi důležitý kvalitní psací stůl a židle, která „roste“ s dítětem.

Studenti budou potřebovat mnohem více úložných prostor.

V každém případě je nutno zahrnout do projektu prostor pro ukládání oblečení a počítat rovněž s uskladněním sezónního šatstva. Pro ukládání spodního prádla a různých drobností velmi dobře slouží zásuvky, které mohou být dřevěné, plastové nebo i drátěné. Osvědčuje se použití různých organizátorů do skříní pro uložení opasků, šátků, rukavic, sportovních doplňků, atd.

Pokoj studenta

Pokoj studenta se šatnou

Vždy je jedním z nejdůležitějších bodů správná volba velikosti nábytku a také kvalitního osvětlení. Zdaleka si dnes nevystačíme s jedním centrálním svítidlem. Je třeba dobře nasvítit každou ze zón pokoje. Jiné osvětlení si žádá hra s autíčky na koberci a jiné práce s PC nebo čtení knihy v posteli.

Pokoj studentky

Studentský pokoj