Koberce

Hlavní předností koberce je příjemný měkký a teplý pocit při chůzi. Koberec udrží až o 12% více tepla než dřevěné podlahy. Koberec plní významnou estetickou funkci v interiéru a je výborným zvukovým izolantem. Naše firma se specializuje na dovoz, pokládku, maloobchodní i velkoobchodní prodej metrážových koberců zejména z Německa. V naší prodejně naleznete širokou škálu koberců jak pro bytové tak pro komerční využití. V naší vzorkovně naleznete metrákové koberce značek Vorwerk, Dura, Zopritz, INKU. Na Českém trhu zastupujeme belgickou obchodní firmu s kusovými koberci Benelux Orient. Tato firma vyrábí koberce dle svých návrhů, ale také nakupuje od výrobců z nejrůznějších koutů světa. Např. v Indii, Číně, Nepálu, Pákistánu, Turecku, Iránu, atd.

Výhody celoplošných koberců:

Koberec je tvarově přizpůsobivý.
Koberec významně zvyšuje pocit komfortu, útulnosti a pocit tepla v interiéru.
Koberec má dlouhou životnost, která je závislá na způsobu používání a následné údržbě.
Nepřeberně široká nabídka designů, tvarů a materiálů.
Koberec je ideální pro děti, které si hrají na zemi.
Koberec zabraňuje uklouznutí.
Koberec je výborným zvukovým izolantem.

Bytové koberce

V privátním sektoru se koberce používají nejčastěji do ložnic, dětských či obývacích pokojů. Mnoho zákazníků upřednostňuje použití koberce na celou plochu místnosti, protože jim zkrátka chůze po koberci poskytuje mnohem příjemnější pocit než našlapování na tvrdou podlahu. Rovněž vstávání z postele je mnohem příjemnější, když se nohou dotkneme měkounkého koberce místo chladivé podlahy. Mnoho z Vás jistě namítne, že ve většině dnešních novostaveb je již standardem podlahové vytápění. Ovšem ani v tomto případě nic nebrání použití celoplošného koberce. Tepelný odpor u koberců může být i menší než 0,17 m2/K/W. Rovněž akustika v místnosti se výrazně zlepší, když je na zemi koberec. V neposlední řadě i prašnost v místnosti s kobercem je daleko nižší, kvalitní koberce mají tendenci navazovat na svá vlákna poletující částečky prachu.

Koberce čistící vzduch

Novinkou v technologiích výroby koberců je speciální úprava vláken. Označení je u různých firem odlišné. Např. DURA Air nebo INKU Refresh. Koberce s tímto označením jsou opravdu kobercem s velkým „K“ pro všechny, kteří odjakživa touží po příjemnějším ovzduší mezi svými 4 stěnami. Tato revoluce v oblasti kobercových podlah je založena na speciálním, permanentně účinném principu katalyzátoru, který odbourává škodliviny, jako jsou např. nikotin nebo nepříjemné pachy a přeměňuje je na zdravější, čistý vzduch.

Tyto koberce jsou ideální do místností, ve kterých se kouří nebo kde žijí domácí zvířata. Účinky tohoto patentovaného postupu byly vědecky testovány – jsou zdravotně nezávadné a tudíž obzvlášť vhodné i pro děti a alergiky.

Koberce vhodné i pro alergiky

Jste alergik? A také si myslíte, že nemůžete mít v domácnosti koberec? Máme pro Vás příjemnou zprávu. Provedená studie prašnosti dokazuje pravý opak. Můžeme Vás ujistit, že se jedná opravdu pouze o mýtus – některé koberce jsou vhodné pro alergiky a to velmi. Čtěte informace níže.

Studii prašnosti provedla Německá asociace pro alergie a astma DAAB a společnost GUI, která se zabývá analýzami životního prostředí a interiéru.

Studie prokázala, že jemný prach usedá na koberec a je přidržován jemnými vlákny koberce. Tímto nedochází k víření prachu v prostoru a zabraňuje tomu, aby se nám dostal do dýchacího ústrojí. Studiemi bylo prokázáno, že v místnostech s položenými koberci je snížena koncentrace jemných prachových částic o celých 50% oproti místnostem s pevnou podlahou, jako je PVC, plovoucí podlaha, dlažba a podobně. Pokud jste tedy alergik a nemáte možnost několikrát denně podlahu vytírat, je pro Vás nejlepší volbou právě koberec.

Tyto studie, prováděné pro firmu Vorwerk, jejímž jsme zástupcem na českém trhu, také prokázaly, že roztoči v koberci primárně nežijí, jelikož tam pro ně není vhodné prostředí. Do koberce se dostávají především z postelí a pohovek. Studie byly prováděny u více jak stovky domácností v Severním Porýní – Vestfálsku. Jemné prachové částice v kobercích byly měřeny v obývacích a dětských pokojích a ložnicích ve více než 100 domácnostech.

U místností s pevnou podlahou byly naměřeny mnohem vyšší průměrné denní hodnoty prachových částic cca 62 μg na metr krychlový oproti místnostem s položenými koberci, kde byly naměřeny méně než poloviční hodnoty jemných prachových částic cca 30,4 μg/m3.

V místnostech s pevnou podlahou byla tímto překročena hraniční denní hodnota prachových částic o celých 12,9 μg/m3 oproti

Z provedených studií tedy jednoznačně vychází koberec, jako nejvhodnější podlahová krytina pro lidi trpící alergiemi.

Objektové koberce neboli do komerčních prostor nebo také zátěžové

Zátěžové a hotelové koberce musí splňovat vysoké nároky na kvalitu vlákna, hořlavost a jiné parametry, protože jsou určené na chůzi v botách. Používají se do kanceláří, chodeb, restaurací, obchodů, hotelů, na schodiště apod.

Ne všechno, co lze koupit v různých hobby-marketech či řetězcích jako „zátěžový koberec“ je skutečně podlahovina určená do silného provozu. Často Vám pod tímto pojmem nabídnou maximálně obyčejný řídký vpichovaný koberec, skrz který je regulérně vidět, s nízkou životností, křehkým vláknem a žádným atestem. Naše firma se specializuje na všechny možné typy koberců, jež lze používat do různých komerčních i průmyslových prostor jako jsou kanceláře, chodby, schodiště, ubytovny, restaurace, montážní haly aj. Na hotelové koberce jsou kladeny nároky nejen na odolnost a dlouhou životnost, ale i na příjemný došlap, snadnou údržbu a zajímavý design. Jsme přímým dovozcem těchto koberců do ČR a nabízíme je k velkoobchodnímu i maloobchodnímu prodeji.

Kusové koberce

Naleznete u nás koberce orientální ručně vázané, tuftované i strojově vyráběné, moderní dekory i klasické motivy, hladké i chlupaté, vlněné, hedvábné, viskózové, syntetické nebo například ovčí kožešiny či hovězí kůže. Nezapomínáme ani na naše nejmenší zákazníky – pro děti máme připraveny koberce v pestrých barvách, geometrických vzorech, ale i s dětskými motivy postaviček, čísel, atd. Jsme schopni Vám nechat koberec vyrobit dle Vašeho návrhu nebo návrhu Vašeho architekta. Můžete mít koberec se vzorem, který jste si zvolili např. na závěsy, rolety, japonské stěny nebo tapetu, apod.