Kompletní návrhy interiérů

Při zpracovávání návrhu kompletního interiéru je součástí zpracování grafického 3D návrhu. Pak je možné se navrženým interiérem „procházet“, měnit barvy stěn, dřeviny, obkladů či čalounění.

Pokud do zakázky vstupujeme ve fázi projektu, je dobré s klienty projít jejich předpokládaný způsob využívání veškerých prostor. Na tom je závislých spousta věcí, od velikosti jídelního stolu přes počet míst, které by měla k pohodlnému sezení nabízet sedací souprava až po množství a velikost sanitárního vybavení domu. Také je důležité uvážit rozmístění a velikost úložných prostor. Na základě těchto informací vypracujeme pro klienta vhodné dispoziční řešení daného interiéru.

Pokud pro klienta zpracováváme návrh koupelny, pak obdrží rovněž zpracovaný kladečský plán s výpočtem spotřeby jednotlivých navrhovaných obkladů.

U kuchyně je kladen důraz nejen na špičkové designové zpracování, ale především na zachování veškerých ergonomických pravidel a především se snažíme o maximální využití prostoru z hlediska funkčnosti a potřeb klienta či jeho rodiny. U zákazníka, který rád vaří a často přijímá hosty nebo bydlí spolu s více členy rodiny, je vhodné s touto skutečností počítat a dimenzovat vybavení kuchyně s ohledem na její vytížení. Zvolíme např. větší varnou desku nebo zvážíme , zda nevyužít možnosti skladby varného centra z prvků tzv. domino systému. Je možné zvolit právě takové segmenty, které jejich uživatel opravdu ke svému vaření využije. Např. použijeme varnou desku -indukční/plynová/sklokeramická (případně jejich vhodnou kombinaci), dále pak můžeme zvolit některý z grilů (s lávovými kameny, nebo Teppan-se sklokeramickou deskou), fritézu, atd.

Nesmíme zapomenout na správný výběr digestoře. Roli nehraje pouze design, ale také způsob umístění, správná velikost, ale především dostatečný výkon.

Jelikož se již dlouhou dobu věnuji navrhování kompletních bytových i nebytových interiérů, v prostorách naší prodejny naleznete obrovské množství veškerých materiálů, které se dnes v designu používají. Zákazník tak dostává možnost např. přiložit vzorek dřeviny, který se bude objevovat u něj doma, ale zatím nábytek z něj vyrobený nemá na místě, zkloubit jej se vzorky tapet či výmalby, vybrat si může současně i celoplošný nebo kusový koberec nebo vinylovou, dřevěnou nebo laminátovou podlahu případně i linoleum.