Koupelny
Při projektování koupelny je třeba zvážit, zda se jedná o jedinou koupelnu v bytě či domě nebo zda je koupelen více, kolika členy domácnosti bude užívána, jakým stylem je rodina zvyklá „fungovat“, zda členové rodiny považují koupelnu pouze za místo pro rychlou očistu, a tedy se pouze rádi sprchují a vanu nepotřebují, nebo zda naopak preferují relaxaci ve vaně plné voňavé pěny. Pak je na místě zvážit, zda použít např. v malé koupelně vanu se sprchovou zástěnou a vyřešit tak dvě funkce v jednom relativně malém prostoru nebo při velkorysém řešení zvolit naopak samostatný sprchový kout a navíc vanu s různými doplňkovými funkcemi (podvodní masáž, osvětlení, perličky, atd.).
Trendem současnosti je koupelnu zařídit tak, že vypadá skoro jako další obytná místnost. Mnohdy v koupelně uvidíme křišťálový lustr nebo velké designové svítidlo. Jen málokdo má v dnešní době ve svém domě pouze jednu koupelnu. Pokud to je jen trošku možné, umísťuje se jedna z koupelen do sousedství dětských pokojů, případně rovnou propojuje pokoje sourozenců. Koupelnu obvykle měníme jen párkrát za život, proto volíme obklady a zařizovací předměty s ohledem na to, že se na ně budeme dívat několik let. Barevnost doladíme doplňky jakými jsou ručníky, předložky, keramika a příp. záclony. Zcela zásadní je umístění hlavní koupelny v domě v těsné blízkosti ložnice rodičů, přičemž předěl mezi koupelnou a ložnicí může být tvořen např. posuvnými dveřmi s mléčným sklem. I samotná koupelna může být předělena na zónu s umyvadly a vanou příp. sprchovým koutem a druhou s klozetem, bidetem, příp.pisoárem.
I koupelnový nábytek je potřeba vybírat s rozvahou. Je třeba si uvědomit, co přesně potřebujeme pro zachování správné funkčnosti a dostatku úložného prostoru, zvolit styl, který bude korespondovat s výběrem obkladů a v neposlední řadě myslet na správné osvětlení všech prostor. Zda dáte přednost volně stojícímu nábytku na nožičkách a soklech nebo zvolíte (pro úklid velmi praktické) skříňky závěsné, záleží jen na Vašem vkusu.