Záclony

Tento na první pohled nevýznamný prvek v interiéru dokáže divy. Při správném výběru materiálu umí záclony příjemně naladit atmosféru v místnosti a celkově podtrhnout styl, ale také dokážou zabránit průniku přímého slunečního svitu nebo omezují vlétání hmyzu do místnosti.

Výrobci se doslova předhánějí jak v nabízených materiálech tak i desénech. Klasiku zastupují záclony žakárové. Jelikož zastupujeme několik předních evropských výrobců záclon a tito již ani žakárové záclony nevyrábějí, nenaleznete je ani v naší nabídce.

Našimi dodavateli jsou firmy z Německa (Schmidt Gard, Drapilux, Hohmann, Gardisette, Horn, Gerster), Švýcarska (Engelbert E. Stieger-dříve SIAG), Rakousko (INKU, BÖHM).

Jedná se o lídry v oblasti výroby bytových textilií a každý z výše uvedených výrobců je špičkou v některé z oblastí týkajících se bytového designu. Např.firma Engelbert E.Stieger se každoročně může pochlubit několika zajímavými textiliemi, které jsou vyrobeny zcela odlišnou technologií než jakou používají ostatní firmy v oboru. Obvykle až za 2-3 roky se objeví podobné materiály i u jiných producentů. To už ale firma Engelbert E.Stieger dávno představila další řadu novinek. DRAPILUX-značka světově uznávaného producenta inteligentních textilií. S jejich produkty se setkáváte na palubách výletních lodí, letadel, v prostorách veškerých prestižních hotelů.

Většina záclon je vyráběna ze 100 % polyesteru. Přesto máme dojem, když se probíráme vzorníky, že držíme v ruce záclonu bavlněnou, lněnou nebo vyrobenou třeba z čistého hedvábí. Pro snadnější údržbu se nám nabízí úprava „crash“ – lehce čí více zmačkaný efekt.

Pokud chceme, aby záclona působila lehkým a vzdušným dojmem, zvolíme záclonu z organzy. Tento materiál téměř nevnímáte, jeho použitím ale docílíme zjemnění okna, které se za záclonou neschová, ale naopak zdůrazníme jeho přítomnost v místnosti. Tyto záclony rozhodně nedoporučuji na okna, která už delší dobu nepostoupila žádnou údržbu. V tomto případě by efekt byl zcela opačný.

Různé potisky, vytkávané vzory, příp. výšivky se vyskytují na záclonách voálových. Ty můžeme také dostat v nepřeberných barevných variantách.

Záclony opatřeny symbolem snadné údržby (Easy care) nám značně usnadňují péči o ně. Tyto materiály se vyznačují nemačkavostí a také menší náchylností k ušpinění.