Obývací pokoje

Sedací soupravy

Volba sedací soupravy se odvíjí od počtu členů domácnosti, potřeby náhradního přespávání a také od způsobu života členů domácnosti. U rozkládacích souprav je důležité zvážit, zda potřebujete postel pouze pro příležitostné přespání návštěvy nebo zda bude sedačka sloužit ke každodennímu spaní. Pak je třeba zvolit vysoce kvalitní matraci s roštem, kdy i způsob rozkládání je odlišný. Ložná plocha je ukryta uvnitř sedačky, to znamená, že nespíte na čalouněných částech, ale na samostatné matraci. Taktéž výška ložné plochy je mnohem vyšší než u sedaček s obyčejným rozkládáním.

V naší nabídce naleznete sedačky předních italských firem. Volit můžete mezi moderními typy, klasikou, ale taktéž si poradíme se stylovým interiérem. Moderní sedačky bývají mnohdy opatřeny některou z funkcí, která vede ke zvýšení komfortu uživatele. Např. se jedná o polohovací opěrky, přídavné podhlavníky nebo u sedaček s nízkým opěradlem se můžete setkat s výklopnou opěrkou, kdy se výška opěradla zvýší klidně i na dvojnásobek.

Obývací systémy

Již delší dobu se v interiéru nevyskytují žádné monstrózní obývací stěny, které se kdysi na dlouhá léta zabydlely v našich domovech. V současnosti je trendem v obývacím pokoji neskladovat, ale užívat si. To znamená, že obývací pokoj je prostor, kde sledujeme TV, posloucháme hudbu, setkáváme se s přáteli, ale také trávíme čas společně s ostatními členy rodiny. Dominantními prvky jsou sedací souprava, prostorný konferenční stůl a sestava nábytku, kde je umístěna TV a hi-fi technika. Mnohdy je i tento nábytek nahrazen třeba jen nikou ve zdi, kde je soustředěna veškerá elektronika a TV je zavěšena přímo na zdi nebo je podložena panelem, který může být např. podsvícen nebo vyroben z nějakého zajímavého materiálu nebo jen tapetován.

Knihovny

Někteří z nás ještě zcela nezatratili klasické knihy a v jejích obydlích pak nalezneme i prostor na umístění knihovny. Záleží na množství knih, které by měla knihovna pojmout. Může být řešena jako vestavba od země až po strop, nebo knihy můžeme ukládat v jedné či několika solitérních policích, které samy o sobě mohu interiér vhodně dekorovat.

Stylový nábytek

Stylový interiér obvykle obsahuje několik dekorativních solitérů, které mohou tvořit jednotný celek, ale také se dnes často kombinují prvky vysoce moderní s několika kusy starožitného nábytku nebo jeho replik.